Продукція «Галицької здоби» серед рекордсменів

2018-09-03 13:37

«Яворівський пиріг» приготований пекарями хлібопекарської компанії «Галицька здоба» потрапив у «Книгу рекордів України». Цими вихідними у селі Карачинів, що на Яворівщині, відбулося свято «Великі обжинки», де було зафіксовано рекорд України – «Найдовший яворівський пиріг». Зафіксована довжина становила понад 120 метрів, а традиційну грибну мачанку для пирога готували учасники АТО.

«Ми кілька днів ретельно готувалися щоб спекти «Яворівський пиріг» такої довжини. Робили пробні випічки та провели необхідні розрахунки. Загалом для приготування ми використали 600 кілограм  картоплі та гречки кілька десятків кілограм. – розповідає технолог компанії Галина Скамбара. – Виходячи з наших технічних можливостей пиріг ми робили овальної форми. Основа це просте дріжджове тісто, яке добре підросло. Тісто викладали розкатаними тонкими шарами, але водночас достатньої товщини, бо ж воно мало витримати досить важку начинку. Начинка це – гречка з картоплею, присмачена шкварками з цибулькою. Їсти такий пиріг можна теплим і холодним, полити мачанкою з грибів або теплим сметанково-хроновим соусом. Часто його готують до борщику або росолу. А на другий день його можна підсмажити на пательні з двох сторін».

Загалом пекарі «Галицької здоби» спекли 187 пирогів кожен з яких був довжиною більше 50 см та вагою у понад 4 кілограми.

Назад